Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bůh a Bohyně

30. 12. 2006
Wicca uctívá Rohatého Boha a Trojjedinou Bohyni.
Bohyně je trojjediná v tom smyslu, že je jedna, ale v půběhu roku se mění.Obrazek Uctíváme ji jako Pannu, Matku a Stařenu. Bohyně je matkou všeho. Vše, celý vesmír i Země, vzešlo z jejího lůna. Ona vše objímá svou láskou. Je patronkou ženství, plodnosti a mateřství, ale i magie. Je symboli jsou: Měsíc, kotlík, číše, zrcadlo, stříbro, oceán, či jezera. Ksou jí zasvěcena zvířata jako králík, kočka, kůň, jednorožec.
Jako Panna představuje svěžest mládí, čistotu, je nezkrotná a užívá si života. Žije více pro dnešek, nemyslí na budoucnost. Patří jí dorůstající měsíc a bílá barva.
Matka je milující, dávající, to ona se stará o své děti. Už není nezkrotná, už ví, jaký je život a jak ho má žít.Žije a plánuje do budoucnosti Patří jí úplněk a červená barva.
Moudrá Stařena už zná všechny tajemství života. Její mladost a krása těla pominula, ale ona je nyní ta, která vše ví a rozdává svou moudrost dál. Dává rady, ale jen těm, kdo o ní žádají. Žije už jen ve vzpomínkách a v minulosti. Je na konci své cesty a ochopila, že pouze cesta je cíl. Symbolizuje ji nov.

Rohatý Bůh je synem, milencem i manželem Bohyně. Je to Bůh zvířat, radosti, lásky,Obrazek holduje hrám a je nezkrotný, když tancuje po pěšinách a lesích. Je to Bůh plodnosti, ochránce zvěře v lesích.Je ztělesněním absolutního mužství (stejně tak je Bohyně ztělesnění absolutního ženství). Je symboli jsou samozřejmně Slunce, athame, hůlka, zlato, diamant. Jsou mu zasvěcena zvířeta jako býk, vlk, jelen, medvěd, orel, drak, fénix.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

drobnost

(Dania, 7. 3. 2009 20:05)

Texty jsou rozhodně zajímavé, ale na to, jak jsou krátké, je v nich strašně moc překlepů.

ještě jedna malinká připomínka

(irgena, 7. 5. 2007 11:37)

Jo vážně pěkný, ale taky tady mi chybí Ta mytologie...